Tolkien
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tolkien

Visiems besidomintiems J.R.R.Tolkieno literatūra...
 
rodiklisPortaleIeškotiLatest imagesRegistruotisPrisijungti

 

 Nusidėjimas

Go down 
2 posters
AutoriusPranešimas
Nimrodel
Morgotas
Nimrodel


Pranešimų skaičius : 18
Registration date : 2007-08-16

Nusidėjimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Nusidėjimas   Nusidėjimas Icon_minitimeKv. 08 16, 2007 7:50 pm

Aš vakare atsguldavau miegoti ir pajusdavau kaltės jausmą, dėl to, kad žaviuosi J.R.R.Tolkieno kūryba. Atrodo, kad baisiai nusidėjau. Kai kur fantasy knygas net degina. O aš skaitausi religinga. Šią žinutę radau http://www.lksb.lt/forumas/idomu/tema5/ diskusijoje. Tai mano nuomonę pakeitė, tikiuosi, kad pakeis ir jūsų Smile

coolsigis

Parašyta 2003-02-07
--------------------------------------------------------------------------------

Tolkien'as - jėga. Perskaičiau "Žiedo broliją" bei "Dvi tvirtoves" ir pažiūrėjau abu filmus. Veža
1) Tolkien ir Lewis.
Tiesą sakant, susidomėjau Tolkienu ne dėl masinės psichozės, o sužinojęs, kad C.S.Lewis buvo jo geras draugas ir kad jie su kitais "chebrantais" rinkdavosi tai vienur, tai kitur namuose, diskutuodavo apie gyvenimo prasmę, skaitydavo vieni kitų kurinius, dalindavosi įspūdžiais. Anksčiau buvęs užkietėjęs ateistas, C.S.Lewis (kuris irgi labai veža ), kiek aš žinau, įtikėjo būtent dėl tų diskusijų. Katalikas Tolkienas nusiminė, kai C.S.Lewis tapo anglikonu, bet tai netrukdė jų draugystei.
Kas skaitė "Žiedų valdovą" ir "Narnijos kronikas", gali pamatyti daug panašumų: a) autorių sukurti visiškai nauji pasauliai, kurių veikėjai atėję iš tautosakos, mitologijos, antikos ir pan., b) užslėptos krikščioniškos tiesos, c) šie kūriniai rašyti tuo pat metu (NK - 1950-56, ŽV - panašiai...), d) ... Pagrindiniai skirtumai: a) NK pagrindiniai veikėjai yra vaikai (tad lyg ir atrodytų, kad knygos skirtos vaikams, bet... ; b) NK apimtis mažesnė, bet daugiau dalių (7 ar 8?), c) Narnija - paralelinis mūsiškiam pasaulis, Viduržemis pateikiamas kaip vienintelis pasaulis, d) ...
2) Tolkien, "Lord of the Rings" (LOTR) ir Biblija.
Žmogus, nesusipažinęs su Biblija ir pagrindinėmis krikščioniškomis tiesomis, "Žiedų valdove" nieko tokio neįžiūrės, nes tai yra užslėpta labiau, negu pvz. "Narnijos kronikose". Bet iš tikrųjų, ši istorija pilna Dievo tiesų.
- Žiedo užsidėjimas man asocijuojasi su pagundymu/nuodėme. Nors kartais šis veiksmas išgelbsti Frodą, bet faktas, kad kuo ilgiau asmuo jį turi ir, ypač, kuo daugiau kartų jį užsideda, tuo labiau jo sielą veikia griaunamoji žiedo jėga. Tolkienas tai puikiai atskleidžia Smygolo/Golumo pavyzdžiu (ypač II dalyje). Manau, kad Golumas yra kritusio žmogaus įvaizdis. Kadangi visi žmonės yra kritę, galima sakyti, kad jis apskritai simbolizuoja žmogų. Pamąstymui skaitykit Laiško Romiečiams 7 skyrių.
- Frodas neabejotinai yra Jėzaus Kristaus ir krikščionio simbolis ("krikščionis" reiškia "mažas kristus" ), nes jis aukojasi dėl viso Viduržemio, taip kaip JK pasiaukojo už visą pasaulį ir kaip mes turėtume aukotis dėl savo artimo . Nežinau, ar jis III daly paaukos gyvybę (ir, tiesą sakant, nenorėčiau, kad kas atimtų iš manęs malonumą sužinoti tai skaitant knygą), bet labai panašu, kad tai gali įvykti. Frodo gailestis Golumui, tikėjimas, kad jis gali būti išlaisvintas iš žiedo valdžios ir gali grįžti į normalų gyvenimą, labai panašus į Viešpaties gailestingumą mums.
- Žiedo brolija (4 hobitai, 3 žmonės, elfas ir nykštukas), įtariu, simbolizuoja įvairias krikščioniškas denominacijas, kurios, nors ir labai skirtingos, juda to paties tikslo link.
- Sauronas yra Šėtono, o orkai ir uruk-hajai, be abejonės, demonų įvaizdis. Yra sakoma, kad demonai labai nekenčia vieni kitų (prisiminkit epizodą iš II dalies, kai kelios galvos nuo pečių lėkė visai be reikalo), ir velniui juos pavyksta sutramdyti tik nukreipiant jų neapykantą į Dievą ir Jo kūriniją.
- Per Tomą Bombadilą (filme nebuvo) Tolkienas atskleidžia tam tikras Dievo savybes. Pvz. užsimovęs žiedą jis neišnyksta, mato Frodą, kai šis užsimauna ž ir kitiems tampa nematomas - mintis tokia, kad velnio jėga Dievui neturi jokios įtakos, kitais žodžiais tariant, viskas Jo valioje. Kita mintis - Tomas yra miško šeimininkas, bet medžiai nepriklauso jam. Čia, miškas prilyginamas mūsų pasauliui. Viskas priklauso Dievui, bet žmonės gyvena sau ir dėl to šis pasaulis tapo pavojinga vieta.
- Kai kurie entų aprašymai rodo, kad Tolkienas jiems suteikė Dievo bažnyčios bruožų. Pvz. į entų susirinkimą atėjo pačių įvairiausių entų - man tai susišaukė su tuo, kad į Dievą įtiki pačių įvairiausių visuomenės sluoksnių žmonės. Dar viena gili mintis - suentėję, pabudinti medžiai ir sumedėję entai, patys pamąstykit, kas tai

Neskaičiau jokių kritikų straipsnių šia tema. Visa tai man atėjo į galvą skaitant knygą. Nerealiai fantastiška krikščioniška klasika. Raginu jus skaityti, žiūrėti filmus - tai puiki proga papasakoti apie Dievą artimiesiems.
That's my two cents. Ačiū už dėmesį. Laukiu pataisymų, komentarų ir pan.
Atgal į viršų Go down
https://elven.forumlt.com
legolas
Golumas



Pranešimų skaičius : 5
Age : 31
Registration date : 2008-03-02

Nusidėjimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Nusidėjimas   Nusidėjimas Icon_minitimePir. 03 03, 2008 9:12 pm

Jau maciau sita... Kai kuriuos dalykus esu pastebejas ir pats Wink
Atgal į viršų Go down
http://www.czone.too.lt
 
Nusidėjimas
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Tolkien :: Arda :: Valos-
Pereiti į: